VDU menų galerija „101“

Jūratė Kluonė. Vienos šeimos istorija

J.Kuonė. Lagerio "čempionės",  2010, drobė, aliejus, 75x100cm

 

Spalio 10 d. 18 val. VDU Menų galerijoje „101" buvo atidaryta Jūratės Kluonės tapybos darbų paroda „Vienos šeimos istorija". Parodos atidaryme dalyvavo autorė Jūratė Kluonė ir menininkė Aistė Kisarauskaitė.
 
“Meistriška sovietinio „akademinio“ realizmo piešinį primenanti tapyba, lengva, skaidri, lyg nuplauti prisiminimai, daug kur palikta tiesiog neužtapyta drobė, šiltas ochros koloritas, sukuriantis jaukios šeimyninės nuotraukos asociacijas (...) Vos atidžiau pažvelgus į keletą ciklo kūrinių, suvoki autorės pasirinktą trauminės atminties temą (...) Autorės santykis su tragiškais praeities įvykiais yra asmeniškas, ji turi ką pasakyti, tai pačios menininkės gyvenimas, jos tėvų, vaikystės prisiminimai, pasakojimai, todėl paveiku ir tikra”
Aistė Kisarauskaitė. Apie Jūratė Kluonės ketvirtadienio peržiūrą galerijoje „Vartai".  
„Literatūra ir menas", 2012-05-24.
 
“Šiais laikais istorija yra subjektyvūs pasakojimai. Kadangi esu sovietmečio politinių kalinių vaikas, paveikslų ciklu Vienos šeimos istorija bandau papasakoti savo tėvų likimus. Skaudūs, ilgai slopinti prisiminimai tapo įvaizdintu sovietmečiu drobėse. Šis paveikslų ciklas kilo apmąstant savoką rezistencija. Rezistenciją ne tik kaip ginkluotą pasipriešinimą, bet ir kaip ilgalaikį atsparumą sistemai, kuri primetinėjo svetimas vertybes.”
Jūratė Kluonė