VDU menų galerija „101“

KafkART. Franzas Kafka šiuolaikiniuose menuose

 

Šių metų spalio 19 – lapkričio 12 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto galerijoje „101“ buvo eksponuojama paroda iš Vokietijos „Franzas Kafka šiuolaikiniuose menuose“. Kaune šią parodą lydės įvairūs mokslo ir kultūros renginiai – paskaitos, seminarai, diskusijos, konkursai, literatūros skaitymai, taip pat vyks filmų bei spektaklių peržiūros. Parodą pristato ir kitus projekto „KafkART. Tarpmedialūs susitikimai“ renginius organizuoja VDU Vokiečių ir prancūzų filologijos katedra kartu su kolegomis iš Menų fakulteto.
 
Pats projekto pavadinimas – „KafkART“ – atskleidžia svarbiausius organizatorių siekius – pabrėžti daugialypes menų sąsajas ir taip atskleisti iškilaus vokiečių kalba rašiusio rašytojo F. Kafkos gyvenimo bei kūrybos ypatumus. Vykstant šiam projektui, galerijoje „101“ bus galima išvysti parodą „Franzas Kafka šiuolaikiniuose menuose“, be to, apsilankyti daugybėje renginių, kuriuose į F. Kafkos kūrybą bus mėginama pažvelgti iš naujų netikėtų perspektyvų.

Kilnojamoji paroda „Franzas Kafka šiuolaikiniuose menuose“ apima geriausius 2006 m. Vokietijoje vykusio konkurso dalyvių darbus. Tąkart F. Kafkos draugija, įsikūrusi Marburgo mieste, pakvietė įvairių sričių menininkus padiskutuoti apie šio rašytojo gyvenimą ir kūrybą. Iš 40 pateiktų kūrinių komisija išrinko 25 tapybos, grafikos, fotografijos ir videografijos darbus. Nuo 2006 m. juos galima išvysti šioje parodoje, kuri jau buvo eksponuota Berlyne, Bonoje, Diuseldorfe, Leipcige, o dabar atkeliauja ir į Kauną.

Parodą lydinčiuose renginiuose dalyvaujantys menininkai ir mokslininkai, režisieriai ir rašytojai, studentai ir moksleiviai keletui savaičių mėgins padaryti Kauną „kafkišku miestu“. Spalio 20 d. literatūrologė prof. Gertrude Cepl-Kaufmann (Diuseldorfas) skaitys pranešimą „Franzas Kafka meninio modernizmo kontekste“, o lapkričio 9 d. mokslines diskusijas pratęs literatūrologo Jean-Pierre Palmier (Bielefeldas) pranešimas anglų kalba „Emocinis supratimas – naujas požiūris į F. Kafką“ („Emotional Understanding – A Fresh Perspective on Kafka“).
 
Projekto svetainė: www.kafkart.eu