VDU menų galerija „101“

KAUNAS PHOTO: Nina Korhonen. Sugrįžimas

Rugpjūčio 23 d. 17 val. buvo atidaryta fotomeno, festivalio Kaunas Photo dalyvės, suomių fotografės Ninos Korhonen fotografijų paroda „Sugrįžimas".
 
Parodos autorė savo paskutiniąją fotografinės trilogijos dalį pirmą kartą pristatė 1997 m. galerijoje Odile Ouzeman, kur surengė personalinę parodą. Po paskutiniųjų serijų (Memory / Atmintis), Rewind tęsia pasakojimą apie moters gyvenimo istoriją, kurią menininkė pateikia dokumentiškai – dienoraščio pavidalu. Šis N. Korhonen fotografijų projektas tarsi įgauna ikonos pavidalą, kuriame peržengiamos intymumo ribos ir išgyvenama mūsų asmeninė patirtis. Rewind vaizduose atsispindi autorės santykis ir prieraišumas, kas ir suteikia fotografijų serijai gilesnę vertę. 

Ši autobiografinė retrospektyva menininkei suteikia galimybė išlaikyti savo emocijas, įamžinti svarbias vietas asmeninėje istorijoje, kraštovaizdžius, tapusius gyvenimo šaltiniu bei persipynusius meilės, mirties ir baimės simbolius. Trilogijos fotografijose pristatomi ryšiai tarp skirtingų gyvenamųjų vietų, kultūrų ir kūrybingo pasirinkimo ištekėti už norvegų fotografo.Serija Rewind yra šios fotografijų trilogijos pabaiga, kurioje pasakojamas moters gyvenimo ciklas skirtinguose amžiaus tarpsniuose, vietose, aplinkybėse ir pasirinkimuose.
 
Nina Korhonen gimė Suomijoje, 1961 m. Nuo 1980 –ųjų gyveno ir dirbo Stokholme (Švedija). 80-ųjų pabaigoje studijavo Nordens fotografijos mokykloje, Švedijoje. Surengė personalines parodas Kopenhagos Fotografijos centre (Danija), Sankt Peterburgo fotografijos centre Rosfoto, o taip pat meno galerijose Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje ir kitur. 2004 m. jos fotografijų albumas “Anna, Amerikan mammu” buvo nominuotas Švedijos fotomenininkų sąjungos inicijuotame Geriausios metų fotografijos knygos konkurse.