VDU menų galerija „101“

Kūryba, nukreipta prieš karą

Kovo 14 – balandžio 7 dienomis VDU Vokiečių ir prancūzų filologijos katedra pristatė parodą „Kūryba, nukreipta prieš karą", kurią buvo galima pamatyti galerijoje „101“. Parodos metu taip pat vyko įvairūs kultūriniai renginiai.
 
Žymios austrų rašytojos Ingeborg Bachmann gyvenimui ir kūrybai skirta paroda, kurią kuruoja Vienos miesto literatūrinė draugija (Literatur-Verein i. b.), jau buvo eksponuota daugelyje Europos šalių: Prancūzijoje, Estijoje, Italijoje, Turkijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Austrijoje, iš viso – 56 parodų salėse. Nuo 2009 m. kovo 14 dienos šį multimedijos projektą bus galima pirmą kartą pamatyti ir Lietuvoje.
 
Ingeborg Bachmann yra viena ryškiausių po Antrojo pasaulinio karo vokiečių kalba rašiusių moderniosios literatūros autorių. Savo kūryboje ji kaskart naujai meta iššūkį „besitęsiantiems karams pasaulyje“ (Hans Höller) ir iškelia kito, prasmingo gyvenimo utopijos idėją.
 
Vis dėlto parodoje neapsiribojama vien tik „prieš karą nukreipta“ I. Bachmann kūryba – per įvairias medijas lankytojai galės susipažinti ir su kitais autorės gyvenimo ir kūrybos aspektais. Parodoje pristatomi rašytojos tekstai, fotografijos, pačios autorės skaitomos kūrybos garso įrašai, didelio formato nuotraukos, atspindinčios karo realijas. Parodoje bus galima pamatyti filmą "Ingeborg Bachmann Romoje" (filmo kūrėja Gerda Haller), sukurtą 1973 m. birželio mėn., paskutiniaisiais rašytojos gyvenimo metais.

Organizatoriai paskelbė du konkursus: vertimo konkursą visų Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams ir literatūrinio pobūdžio konkursą moksleiviams. Daugiau informacijos apie tai galima rasti tinklalapyje www.bachmann.lt.
 
Visus parodos tekstus į lietuvių kalbą vertė Vytauto Didžiojo universiteto vokiečių filologijos studentai. Taip siekiama įgyvendinti pagrindinį šio tarptautinio projekto tikslą – pristatyti Ingeborg Bachmann kūrybą kuo platesniam lankytojų ratui.