VDU menų galerija „101“

Matthew Andrew. Mimesis (GB)

Gegužės 20 d. 17 val. VDU menų galerija „101“ ir Medijų dienų festivalis pristatė Matthew Andrew fotografijų parodą MIMESIS. Paroda buvo atidaryta naujose VDU Menų fakulteto erdvėse, įsikūrusiose Senamiestyje, Muitinės g. 7.
 
Matthew Andrew yra Didžiosios Britanijos menininkas tyrinėjantis, kaip informacija yra perduodama žiūrovui per fotovaizdus. Fotografijų serija MIMESIS atskleidžia autoriaus svarstymus apie tai, kas yra realybė, žinios apie ją ir jos fotografinė reprezentacija. Fotografuodamas menininkas abejoja mūsų gebėjimu įžvelgti skirtumus tarp originalo ir kopijos, tiesos ir fikcijos, fotografijų objektai yra inversiškai pakylėti, modeliuojant apšvietimą ir įrėminimą. Toks pateikimas kvestionuoja tiek vaizdų, tiek realybės tikrumą ir vertę.
 
Ši paroda Kaune yra VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros ir  University Campus Suffolk Menų fakulteto vystomo bendradarbiavimo dalis. Bendradarbiavimo perspektyvoje – meninio tyrimo projektai, dėstytojų mainai, bendros parodos ir edukaciniai projektai. 
 
Informaciją parengė Matthew Andrew ir Rimantas Plungė