VDU menų galerija „101“

MOYTOY. Fobijos

 

Birželio 5 d. 17 val. Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje „101“ buvo atidaryta MOYTOY menininkų bendruomenės paroda „Fobija“, kurioje buvo eksponuojami daugiau kaip 80 kūrinių iliustruojančių įvairias žmonijos fobijas.
 
50 menininkų iš Lietuvos, Peru, Rusijos, Argentinos, Ekvadoro, Brazilijos, Ispanijos, Portugalijos, JAV, Prancūzijos ir dar daugelio kitų pasaulio šalių parodai pristatė tapybos darbus, koliažus, skulptūras ir kompiuterines iliustracijas. Dalis parodos jau buvo pristatyta Berlyne, Pictoplasma konferencijos metu. Kita dalis surinkta specialiai šiam renginiui Kaune.
 
MOYTOY menininkų bendruomenė – tai jauni ir originalūs menininkus iš viso pasaulio, savo kūryba jungiantys gatvės meno ir šiuolaikinio grafinio dizaino raiškos priemones, bei daug dėmesio skiriantys charakteriams ir personažams. Kaip ir kituose MOYTOY renginiuose verta tikėtis sodriomis spalvomis, jaunatviška energija ir humoru pulsuojančių kūrynių, bei tokios pat linksmos atmosferos atidarymo metu.
 
Parodos idėja ir kilo skaitant keisčiausių fobijų sąrašą, bei dar keistesnius jų pavadinimus. Apie 2-9% žmonių kenčia nuo įvairaus stiprumo fobijų, tad nuspresta plėtoti šią baimių/apsėdimų temą ir tuo pačiu atlikti linksmą netiesioginį tyrimą. Apsilankę parodoje patys galėsite spresti, kokios baimės atrimiausios jauniems menininkams. Ometafobija – akių baimė, leukofobija - baltos spalvos baimė, nepofobija – debesų baimė, o gal česnakų, atvirų vietų, rankų baimė?