VDU menų galerija „101“

Multimedijos meno ir muzikos festivalis "Centras". Eco Media Player

NEAKADEMINIS MEDIJŲ MENAS tarpautiniame
multimedijos meno ir muzikos festivalyje CENTRAS

Balandžio 11 d. 18 val. Vytauto Didžiojo universiteto Menų galerijoje „101“ buvo pristatyta šiuolaikinio medijų menininko Shaun’o Camp’o eksperimentinių fotografijų paroda. Ekspoziciją buvo galima aplankyti nuo balandžio 10 iki 20 dienos.
 
Shaun’as Cam’as gyvena ir dirba Norwich’o mieste (Didžioji Britanija). Yra Norwich’o universiteto medija menų dėstytojas, tarptautinių eksperimentinio meno parodų iniciatorius ir kuratorius, videomenininkas ir fotografas.
 
Menotyrininkas Remigijus Venckus pastebi, kad Shaun Camp kūryboje galima susidurti su savotiška meditacijos forma. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad kūriniuose nieko neįvyksta, kad nėra siužeto, kad nėra įvykio. Tačiau tai tik pirmas žvilgsnis, kūrinio tiesa arba prasmė slepiasi. Prasmė ne regima, bet labiau jaučiama. S. Camp’o kūriniai intriguoja savo paprastomis ir atpažįstamomis, bet neįžiūrimomis (blunkančiomis arba į neregio poziciją įklampinančiomis) fotografinio vaizdo konstrukcijomis. Jis verčia abejoti reginiu arba ieškoti tam tikrų vaizdo intertekstualumų. Būtent šis nieko neįvykis, paprastas daiktas arba efemeriška erdvė tuo pačiu metu yra ir traukianti ir atstumianti, ir aiški ir verčianti abejoti, ir esanti ir nesanti čia... Jo kūryba tarsi atidėta erdvėlaikyje - kažkur kitur, ne mūsų erdvėje!
 
Parodos kuratorius: doc. dr. Rimantas Plungė (r.plunge@mf.vdu.lt)
Ekspozicijos rengimui asistuoja: Laima Penekaitė (l.penekaite@mf.vdu.lt)