VDU menų galerija „101“

Simas Kazlauskas ir Vaida Markevičiūtė. Tu(š)čia

Kovo 26 - balandžio 12 dienomis galerijos alternatyvioje ekspozicijų erdvėje - koridoriuje - buvo eksponuojama architekto Simo Kazlausko ir menotyrininkės Vaidos Markevičiūtės paroda „Tu(š)čia".
 
Tu(š)čia – subjekto savianalize bei pasąmoniniais vaizdiniais paremta atradimų paroda. Parodos kuratoriai/autoriai analizuodami senuosius Kauno žemėlapius pastebėjo, kad stebint žemėlapius pasąmonė formuoja vaizdinius, kurie kyla jau suprojektuotų vaizdų dėka. Šie atradimai nėra galutiniai ir neginčijami, tai viena iš saviraiškos formų, kuri rodo simbolių buvimą, virsmą ir vyksmą. Kiekvienas atradimas tarsi tampa miesto paralelios erdvės subjektyviu simboliu.
 
Kauno miesto pasirinkimas yra visiškai atsitiktinis, tačiau tai tėra miestų žemėlapių analizių ciklo pradžia. Kūrinių dėka menininkai siekia pateikti miesto analizę neįprastu menotyrininkams ar architektams būdu, taip stengdamiesi priminti, jog architektūra ar urbanistika nėra tik materialus reiškinys, tai gali būti ir mitologinis diskursas.
 
Tuščia arba tu čia – ideologinė konstrukcija. Nestebint aplinkos ir nesileidžiant į interpretacijas akivazdu, jog turimas žemėlapis menine prasme yra tuščias arba duodantis tik istorines ar nuorodinės informacijos, tačiau sukoncentravus dėmesį į turimą vaizdinį, subjektas į jį įsitraukia, tad jis tampa jo dalis, t.y. tu čia. Taip procese pasireiškia natūralios būsenos pasekmė, o rezultate – epizodų netikėtumas.