VDU menų galerija „101“

Vaizdo instaliacija « Povaizdis » (Afterimage)

 
 
 
Lapkričio 13 d., penktadienį, 17 val. VDU menų galerijoje “101" ir rūsio galerijoje (Muitinės. g. 7) – dar viena atminties fenomenui skirta paroda. Menininkas Jean – Philippe Paumier pristatys vaizdo instaliaciją « Povaizdis » (Afterimage).
 
Šį kartą parodoje analizuojamas vaizdo, atminties ir regos fenomenas. Kaip sako žodynai, povaizdis yra kurį laiką išliekantis akyse regėto daikto antrinis vaizdas: regos pojūčio kurį laiką pratęsimas, dirginimui pranykus. Menininkas remiasi šiuo reginio išsilaikymo fenomenu ir analizuoja vaizdo likučius mūsų sąmonėje, vizualumo įtaką mūsų suvokimui bei jo poveikį atminčiai.
 
Menininko vaizdo instaliacijos užims dvejas Menų fakulteto erdves, tarp jų ir dar retai atveriamą rūsio galeriją. Šios abi erdvės taps « juodaisiasi kubais », kuriose pagrindiniai įrankiai – vaizdo ir skaidrių projektorius, leidžiantis sukurti laiko linijiškumą, nekintamą esamąjį laiką.
 
Projektuojant vaizdą, skaidrių projektorius akimirksniui sustoja ir tuomet dėl švytinčių savybių ekranas spontaniškai parodo povaizdį (vaizdą, kurį vis dar matome pranykus originaliam vaizdui), monochromą ir pozityvą. Šis vaizdas pasirodo kaip prasitesęs vaizdas – vaiduoklis, prisiminimas, kuris egzistuoja trumpą laiką prieš tapdamas neryškus ir galiausiai išnykdamas. Skaidrių seka ir jų laikinas statusas gali būti suprantamas kaip bandymas vizualizuoti atminties procesą.
 
Manininkas sako : « Projektas « Povaizdis » gimė iš asmeninių interesų ir nerimą keliančio paradokso – ar gali šešėlis sukurti savo paties šešėlį? Ar įmanoma sukurti jo vizualų atitikmenį? »
 
Jean-Philippe Paumier yra prancūzų menininkas ir dizaineris, gyvenantis ir dirbantis Amsterdame. Menininkas kuria tapybos, skulptūros, grafikos ir fotografijos srityse. Jo kūryba dažnai kvestionuoja laikinumo ir atminties idėjas.
 
Paroda galerijoje veiks iki lapkričio 27 d.