VDU menų galerija „101“

VDU menų galerijos „101“ vardas - Tarptautinėje šiuolaikinio ir modernaus meno parodoje Expo Chicago

 

VDU menų galerija „101“ ir Meno fondas Tarptautinėje šiuolaikinio ir modernaus meno parodoje Čikagoje rugsėjo 18 – 21 dienomis tarptautinei meno bendruomenei pristatė Rimo Čiurlionio ir Laimos Oržekauskienės kūrybą.
 
EXPO CHICAGO įsitvirtino kaip išskirtinė meno mugė ir reikšmingas kultūros įvykis, kuriame 140 meno galerijų iš 17 šalių ir 43 miestų pristato įspūdingus modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinius. Skirtingose mugės sekcijose, kuruojamose garsių kuratorių, pristatomos įvairiapusės meno programos, diskusijos, susitikimai, parodos. Jų dalyviai - jaunos ir įsitvirtinusios meno pasaulyje galerijos, kylantys menininkai ir gerai žinomi meno vardai, kolekcionieriai, kuratoriai. Mugė bendrardarbiauja su tokiomis garsiomis šiuolaikinio meno instuticijomis kaip Čikagos meno Institutas, kuris šiemet organizuoja "Dialogų" sekciją - apskrito stalo diskusijas su garsiais menininkais, kuratoriais, dizaineriais ir meno profesionalais. Šių metų mugės programa demonstruoja reikšmingą bendradarbiavimo tarp šiuolaikinio, modernaus meno ir nevyriausybinių organizacijų.
EXPO CHICAGO mugėje VDU menų galerija „101“ ir Meno fondas dalyvavo pirmą kartą ir joje pristatė Rimo Čiurlionio tapybos darbus ir Laimos Oržekauskienės tekstilinius objektus. Kaip teigia menotyrininkė Rasutė Žukienė, „šie menininkai artimi ne vizualumau, bet kūrinių idėjomis. Jie abu kalba apie universalius bendražmogiškus dalykus ir remiasi į europietiškos Vakarų civilizacijos moralinių vertybių pamatą“.
 
Menininkų biografijų štrichai
Laima Oržekauskienė (1959) yra šiuolaikinė menininkė, dirbanti su tekstilinėmis medžiagomis ir šiuolaikinėmis kompiuterinėmis technologijomis. 1985 m. ji baigė Vilniaus dailės akademiją, gyvena Lietuvoje ir yra Vilniaus dailės akademijos profesorė. Jos kūrinių turi Lietuvos muziejai, Szombathely galerija Vengrijoje, Meno centras Stockholme, COMO miniatiūrų kolekcija Italijoje ir privatūs asmenys.
 
Rimas Čiurlionis (1959), baigęs meno kolegiją Lietuvoje, apie 11 metų dirbo tapybos restauratoriumi Pažaislio vienuolyne ir intensyviai tapė. 1990 m., gavęs Lippe‘s žemės stipendiją, kūrė Schwalenbergo kūrybos namuose (Vokietija). Nuo 1992 metų Rimas Čiurlionis kuria Čikagoje. Dviejuose kontinentuose, Europoje ir Amerikoje sukauptą meninę patirtį Rimas Čiurlionis panaudoja su europietiškajai tapybos tradicijai būdingu estetiniu taktu ir skoniu. Jis tęsia europietiškąją belle peinture tradiciją, praturtindamas ją XX a. II pusės Amerikos abstrakcijai būdingu mąsto ir didingumo pojūčiu. Jungtinėse Amerikos Valstijose yra surengęs nemažai personalinių parodų, nuolat dalyvauja stambiose grupinėse amerikiečių ekspozicijose (Sculptural Objects and Functional Art (SOFA) Chicago, International Art Expo Palm Beach, Architectural Digest Design Show New York ir kt.). Nemažai Rimo Čiurlionio darbų yra JAV ir Europos galerijose, viešuose ir privačiuose rinkiniuose (Lojolos universiteto medicinos centre Maywoode, Harris Bank/Bank of Montreal, Čikagoje, Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje Kaune).