VDU menų galerija „101“

Židrija Janušaitė. Portretai

Lakpričio 10 d. 17 val. VDU menų galerijoje „101“ vyko Židrijos Janušaitės tapybos darbų parodos „Portretai“ atidarymas.
 
Žmogus yra susitikimas, sako Buberis. Susitikimas visada yra dialogas, kurio bet kokia forma išreikšta komunikacija, o viso to sąlyga – atvirumas. Mano tapybos darbuose taip pat įvyksta susitikimas. Tik kiek kitoks – čia nėra žmogaus veido – jo atpažįstamumo ženklo. Nėra akių žvilgsnio t.y. reikalavimo betarpiškai bendrauti. 

Mūsų kūnas yra reali, konkreti forma, suteikianti ir gebanti priimti tam tikrą informaciją, kuri pasireiškia minčių, jausmų, emocijų pavidalu. Jei konkreti forma yra aiškus, atpažįstamas ženklas, turintis ribotą išorinį paviršių, tai nukreipus žvilgsnį į vidinę žmogaus erdvę, blanksta konkretūs vaizdai ir formos. Viskas tampa viena beribe erdve, kurios tuštuma atveria naujus pasaulius, naujas (tikriausiai žinomas, pamirštas) paslaptis. Savo darbuose rodydama konkretų žmogaus atvaizdą kartu su abstrahuota vidine jo ervde, užmezgu savotišką dialogą. Nusisukęs žmogus tarsi žaidžia savo paslaptimi ir tuo pačiu yra atviras. Man įdomu kurti bei atrasti kiekvienam portretuojamąjam būdingas žaidimo taisykles, kurios leidžia žiūrėti ir matyti ne tik nusisukusio žmogaus nugarą.
Darbų ciklas „Portretai“ susideda iš kelių dalių: realistinio nusisukusio žmogaus atvaizdo, abstrakcijų ir video projekcijos. Darbai yra atlikti mišria technika, naudojant tušą bei aliejinę tapybą. Mėlyna spalva man padeda sukurti ramią meditatyvią bei paslaptingą vidinių erdvių būseną.
 
Židrija Janušaitė, 
VDA KDF tapybos magistrantė
Darbo vadovė lekt. J. Aukštikalnytė
  • Židrija Janušaitė. Portretai
  • Židrija Janušaitė. Portretai
  • Židrija Janušaitė. Portretai
  • Židrija Janušaitė. Portretai
  • Židrija Janušaitė. Portretai
  • Židrija Janušaitė. Portretai