VDU menų galerija „101“

Azijos menininkių Ji Park ir Wen Chin Fu performansas „Ji ir Wen“

Vasario 28 d., 19 val. VDU menų galerijoje „101” vyko improvizacinis dviejų menininkių Ji Park (Pietų Korėja) ir Wen Chin Fu (Taivanas) performansas, paremtas tradicine Pietų Korėjos istorija. Jame dvi performanso atlikėjos iš Azijos kvietė žiūrovus į kelionę po orientalistinį peizažą.
 
Choreografė ir šokėja Ji Park savo darbuose kuria ir atlieka gyvybingus bei įtraukiančius naujos kultūrinės dvasios kūrinius, atitinkančius modernų skonį, tačiau išlaikančius ir tradiciją. Menininkės darbai paremti harmoningais kūno judesiais, sujungiančiais Rytų ir Vakarų kultūrų šokius ir taip sukuriančiais dinamišką teatrinio pojūčio vizualiką. Ji Park studijuoja įvairių šokių technikas atvirumo, lankstumo ir „Jung Joong Dong“ (yin ir yang harmonija) pagrindu. Jos naudojamas performansų žodynas yra paremtas greitu judesiu bei itin trumpų ir staigių nuoseklių  frazių kombinacija.
 
Muzikantės bei garso dizainerės Wen Chin Fu performansuose nagrinėjamas fizinio judesio, garso bei aplinkos santykis. Menininkės kūrybinės veiklos ašis yra koncentracija, atverianti pojūčius dalykų suvokimui per naujas perspektyvas. Wen Chin Fu galerijoje atliko performansą savadarbiu instrumentu Body Cello. 
 
Daugiau apie menininkes:
http://www.youtube.com/watch?v=bdVNeO5djcI
http://www.wenchinfu.com/index.php?/projects/ohho/
 
Renginio organizatorė Vaida Stepanovaitė
Iliustracijos autorė Rūta Stepanovaitė