VDU menų galerija „101“

„Iš auditorijos" - Linaros Dovydaitytės paskaita

(Birutės Žiogaitės nuotr.)
 
Spalio 7 d. 15.00-16.30 val. kviečiame į paskaitų ciklo „Iš auditorijos“ paskaitą, kurią ves parodų kuratorė, meno kritikė, VDU Menų fakulteto dėstytoja doc. dr. Linara Dovydaitytė.
 
Paskaita „Menas viešumoje: kūrybinės intervencijos ir kultūrinė / urbanistinė kaita“ bus skirta aptarti įvietintą (site-specific) meną ir jo kaitą per pastaruosius kelis dešimtmečius, didžiausią dėmesį kreipiant į menininko/ės ir visuomenės santykių problemas. Paskaitoje bus analizuojami monologinį ir dialoginį santykį iliustruojantys atvejai, diskutuojama, kokį poveikį viešumoje kuriamas menas gali daryti kultūrinei ir urbanistinei aplinkai.
 
 
 „Iš auditorijos“ – tai Menų galerijos „101“, kurios viena iš pagrindinių misijų – remti ir stiprinti universiteto mokymo, tyrimo ir aptarnavimo tikslus, organizuojamas paskaitų ciklas, kuriame šį sezoną dalyvauja VDU Menų fakulteto dėstytojai bei jų studentai.

 Viešų paskaitų idėja  formuluojama grindžiant akademinės bendruomenės siekiu plėtoti atvirą komunikaciją, integruojant ir įtraukiant ne tik visų universiteto fakultetų bei kitų aukštųjų mokymo įstaigų auditorijas, bet ir pagrindinių mokyklų, gimnazijų moksleivius bei  jų mokytojus. Aktualizuojant dinamišką VDU kultūrinės erdvės veiklą, paskaitose bus siekiama supažindinti su įdomiomis kino, teatro, architektūros ir kt. disciplinų teorijomis bei praktiniais pavyzdžiais, kuriuos pristatys patyrę VDU Menų fakulteto lektoriai. Tuo tarpu jauniausiai auditorijai atsivers galimybė pažinti akademinio užsiėmimo – paskaitos formatą, bendravimo su dėstytoju pobūdį, o taip pat pažvelgti į Menų fakulteto menotyros specialybės siūlomos programos amplitudę.