VDU menų galerija „101“

„Iš auditorijos" - Rasutės Žukienės paskaita

Birutės Žiogaitės nuotr.
 
Spalio 24 dieną 13 valandą kviečiame į antrąją viešą paskaitų ciklo „Iš auditorijos" paskaitą, kurią ves prof. dr. Rasutė Žukienė.
Paskaitoje dėmesys bus koncentruojamas į šiuolaikinius dailininkus, kuriančius ne Lietuvoje. Svarstoma, kaip menininko tapatybę veikia sėkminga arba silpna integracija į naujos šalies gyvenimą? Kaip jo kultūrinę tapatybę veikia rimta profesinė karjera tarptautinėje erdvėje? Ar kinta menininko tautinė tapatybė, gyvenant emigracijoje? Pažvelgus giliau į keturių skirtingų dailininkų (JAV, Vokietija, Prancūzija) gyvenimo ir kūrybos sankirtas, išaiškėjo požiūrių į išvykimą ir sugrįžimą, į savo kūrybą ir net gi į tautinę tapatybę skirtingumas.
 
 
„Iš auditorijos“ – tai Menų galerijos „101“, kurios viena iš pagrindinių misijų – remti ir stiprinti universiteto mokymo, tyrimo ir aptarnavimo tikslus, organizuojamas paskaitų ciklas, kuriame šį sezoną dalyvauja VDU Menų fakulteto dėstytojai bei jų studentai.
 
Viešų paskaitų idėja  formuluojama grindžiant akademinės bendruomenės siekiu plėtoti atvirą komunikaciją, integruojant ir įtraukiant ne tik visų universiteto fakultetų bei kitų aukštųjų mokymo įstaigų auditorijas, bet ir pagrindinių mokyklų, gimnazijų moksleivius bei  jų mokytojus. Aktualizuojant dinamišką VDU kultūrinės erdvės veiklą, paskaitose bus siekiama supažindinti su įdomiomis kino, teatro, architektūros ir kt. disciplinų teorijomis bei praktiniais pavyzdžiais, kuriuos pristatys patyrę VDU Menų fakulteto lektoriai. Tuo tarpu jauniausiai auditorijai atsivers galimybė pažinti akademinio užsiėmimo – paskaitos formatą, bendravimo su dėstytoju pobūdį, o taip pat pažvelgti į Menų fakulteto menotyros specialybės siūlomos programos amplitudę.