VDU menų galerija „101“

Poezijos festivalis TARP. Konkursinės filmų programos peržiūra

Kaip ir kasmet, šeštąjį kartą vykstantis tarpdisciplininio meno ir poezijos festivalis TARP savo programoje pristato netradicines poezijos formas – parodas, poezijos skaitymus, performansus, tarpdisciplininio meno projektus, filmų peržiūras, muzikos ir poezijos improvizacijas.
 
Spalio 13 d. 18 val. VDU galerijoje „101” festivalis tęsdamas tradicijas pristato poetinių filmų konkurso pagal B.Pūkelevičiūtės kūrybą rezultatus. Šių metu konkurso tema savo laiku kontraversiškai vertinamos poetės B.Pūkelevičiūtės eilėraščio eilutė: „Aš vadinu Tave savąja neramybe, nes jokio / Kito vardo tau nesurandu“. Poetiškiausius ir įdomiausius kompetentingos komisijos (menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, kino kritikė Laima Kreivytė, kino režisierius Ignas Jonynas ir kiti) atrinktus trumpametražius filmus žiūrovai kviečiami pamatyti renginyje.
 
„Aš vadinu Tave savąja neramybe, nes jokio / Kito vardo tau nesurandu", - šeštajame dešimtmetyje rašė į Ameriką emigravusi lietuvių poetė, prozininkė, dramaturgė ir aktorė Birutė Pūkelevičiūtė, savo drąsiai atvira, intymia ir vitališkos gamtos vaizdinių prisodrinta moteriška kūryba kaip reikiant sudrumstusi to meto paprastai drovesnes lietuviškos kultūros kūdras. Dėl kai kurių stereotipinių rašytojos elgesio ir kūrybos normų nepaisymo B. Pūkelevičiūtė tiek lietuvių, tiek užsienio kūrėjų ir kritikų ne kartą buvo pakrikštyta ragana bei maištautoja.
 
Daugiau informacijos apie festivalį rasite tinklapyje www.tarpfest.lt