VDU menų galerija „101“

Studentai apie teatrą

VDU Teatro diskusijų klubas tęsėsi paskaitų ciklą „Studentai apie teatrą“ ir kvietė į pirmąją šiais metais paskaitą, kuri vyko gegužės 8 d. 16 val. menų galerijoje „101”. Savo atliktais teatro tyrimais dalinosi menotyros ketvirtakursiai, jaunieji teatro kritikai Rugilė Pukštytė ir Matas Makauskas.
 
Rugilės pranešimo tema – „Kičas šiuolaikiniame teatre“. Rugilė: „Pirmiausia kalbėsiu apie tai, kas gi apskritai yra kičas, remdamasi terminologija bei meno tyrinėtojų nuomone. Aptarsiu, kaip kičas reiškiasi mene bei konkrečiai Lietuvos teatre. Taip taip apibūdinsiu jo sąveiką su masine kultūra ir visuomene.“
  
Mato pranešimo tema – „Žiūrovų funkcijų aktyvinimas teatre“. Jerzy Grotowski pasakė: „Taigi mums liko aktorius ir žiūrovas. Tad galime teatrą apibrėžti kaip tai, kas vyksta tarp žiūrovo ir aktoriaus “. Piter  Brook pasakė: „galime paimti bet kurią tuščią erdvę ir pavadinti ją scena. Per šią erdvę eina žmogus, kažkas kitas jį stebi – tiek ir tereikia, kad prasidėtų teatro vyksmas.“ Modernizmo metu buvo išskirtos prasmines teatro dalys: aktorius, žiūrovas ir erdvė. Ar šiuolaikiniam teatrui galioja šios prasminės dalys?