VDU menų galerija „101“

Susitikimas su projekto „Made corrections“ kūrybine komanda

Nuotraukų autorė Vaiva Katinaitytė
 
Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakultetas ir tarptautinio projekto „Made Corrections“ kūrybinė komanda kvietė į susitikimą-diskusiją, kuri vyko balandžio 8 d. (antradienį), 17. 30 VDU menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53). „Made Corrections“ – tai tarpdisciplininis, socialiai angažuotas meno projektas, įgyvendinamas britų ir lietuvių kūrėjų.
 
Gimęs iš neformalios britų menininkų Davido Elliso ir Deano Stalhamo diskusijos apie įkalintųjų žmonių savimonę, tapatybę, socialinį statusą ir galimybes keistis, projektas įtraukė gatvės meno žinovą Olly Walkerį ir kaunietį fotografą Donatą Stankevičių. „Made Corrections“ projekto dalyviai taip pat bendradarbiauja su prancūzų menininku JR, pasaulyje žinomu viešose erdvėse eksponuojamomis didelio formato fotografijomis, sukurtomis bendradarbiaujant su vietinėmis bendruomenėmis. Apjungę kiekvieno kūrėjo skirtingas sociokultūrines patirtis, asmeninius talentus ir skirtingas meno sritis, projekto dalyviai siekia kūryba keisti Kauno nepilnamečių pataisos namuose įkalintų jaunuolių kasdienybę ir galbūt – būsimą gyvenimą laisvėje.
 
Kokios yra nusikaltimo priežastys ir kokios reabilitacijos galimybes? Ar kartą įkalintas, žmogus visam laikui įgyja buvusio kalinio statusą? Ar įkalintųjų asmenybė iš tiesų gali keistis? Tai klausimai, kuriuos sau uždavė projekto „Made Corrections“ iniciatoriai. Jie mano, kad visi esame atsakingi už jaunus, labiausiai pažeidžiamus asmenis, o menas bei kūrybinis bendradarbiavimas gali keisti gyvenimus. Apie tai diskutuoti menininkai kviečia studentus, akademinę bendruomenę bei visus, kurie neabejingi bendradarbiavimu su bendruomene paremtai kūrybai bei aktualioms socialinėms temoms.
 
Susitikimas su projekto komanda yra VDU Menų fakulteto vykdomo projekto „[Ne]matomos bendruomenės“ diskusijų ciklo I-oji dalis. Projekto tyrėjai ir menininkai šiuose susitikimuose ieškojo atsakymų į šiuolaikiniam menui aktualius bendruomeniškumo aspektus.